1. Jak długo trwa kuracja?

Jest to seria 4-8 zabiegów. Jedna sesja trwa 30 minut. Zalecane jest wykonanie 6-8 zabiegów w przeciągu 2-3 tygodni. Pomiędzy zabiegami stosujemy 2-3 dniowe odstępy  →powoduje to rozkład kwasu mlekowego pomiędzy seriami.

2. Dlaczego warto zdecydować się na zabieg urządzeniem Mediqui EMShapesculpt™ ?

Technologia ciągłego chłodzenia zapewnia trwałość i sprawia, że ​​głowica zabiegowa nie będzie w znacznym stopniu wytwarzać wysokiej temperatury. Poprawia to moc wyjściową urządzenia i powoduje stabilność przesyłanej energii do organizmu,  przez co zabieg staje się bardziej skuteczny.

Inne urządzenia dostępne na rynku, wykorzystują fale magnetyczne mające zwykle 2,5-3,0 Tesli, podczas gdy szerokość fali magnetycznej urządzenia Mediqui EMShapesculpt™  może być dostosowana do 7 Tesli.

3. Dla kogo nie są rekomendowane zabiegi Mediqui EMShapesculpt™ ?

  • Osoby z metalowymi implantami w ciele,
  • Nieleczone przepukliny,
  • Osoby, o wysokiej otyłości
  • Zabiegi nie są rekomendowane dla osób z przeciwskazaniami do nich

4. Jakie są odczucia podczas zabiegu ?

Zabieg Mediqui EMShapesculpt™  jest jak intensywny trening, jednak w odróżnieniu od zwykłego treningu jest zabiegiem przyjemnym. Możesz się położyć i zrelaksować podczas zabiegu.

5. Czy są konieczne jakieś preparaty czy zalecenia przed/po zabiegowe ?

Zabiegi Mediqui EMShapesculpt™  są zabiegami nieinwazyjnymi, nie wymagają czasu rekonwalescencji, ani żadnego leczenia przed lub po. Głowica może dotykać skóry bezpośrednio lub dla własnego komfortu dopuszczalne jest przyłożenie głowicy na lekkie ubranie.

Osoby w trakcie zabiegu nie powinni posiadać żadnych żelaznych przedmiotów ani akcesoriów.

6. Jak szybko mogę spodziewać się efektów?

Pierwsze rezultaty będą odczuwalne od razu po zabiegu, natomiast pierwsze efekty są widoczne po wykonaniu kilku zabiegów. Najlepsze efekty są zazwyczaj zauważalne po 2-4 tygodniach od ostatniej sesji zabiegowej.

7. Jak odbywa się zabieg?

Zabieg na jedną partię ciała trwa ok. 30 minut. Polega na intensywnym treningu mięśni stymulowanych przez głowicę urządzenia. W czasie zabiegu Pacjent jest w pozycji leżącej. Podczas zabiegu, głowice Mediqui EMShapesculpt™  są przypięte do partii ciała przeznaczonych do zabiegu. Dzięki głowicom do mięśni dostarczana jest energia fali elektromagnetycznej, która powoduje kilkusekundowy skurcz mięśni według ustawionego trybu pracy urządzenia.

Osoby w trakcie zabiegu nie powinni posiadać żadnych żelaznych przedmiotów ani akcesoriów.

8. Czy kuracja boli?

Nie, kuracja jest bezbolesna. Większość pacjentów doznaje uczucia podobnego do wibracji lub mrowienia.

9. Czy są jakieś skutki uboczne zabiegów?

Wielu pacjentów po zabiegu odczuwa ból mięśni, podobny do uczucia po intensywnym treningu. Oprócz uczucia zmęczenia, nie ma żadnych skutków ubocznych.

10. Czy wymagany jest okres rekonwalescencji po zabiegu?

Nie, po zabiegu okres rekonwalescencji nie jest wymagany. Można bez obaw korzystać z aktywności fizycznej.

11. Ile zabiegów muszę wykonać ?

Dla uzyskania efektów, zaleca się wykonanie co najmniej jednej serii zabiegów. Ilość zabiegów dobierana jest indywidualnie w zależności od potrzeb. Jeśli efekty po jednej serii zabiegów są niewystarczające istnieje możliwość wydłużenia kuracji.

12. Czy zalecane są zabiegi podtrzymujące efekt?

Tak, zalecane są zabiegi podtrzymujące efekt. Zaleca się wykonanie jednego zabiegu w ciągu miesiąca lub częściej, w zależności od indywidualnych potrzeb.

13. Czy mogę zrezygnować z diety i aktywności fizycznej, stosując Mediqui EMShapesculpt™ ?

Mediqui EMShapesculpt™  nie zastępuje zdrowej diety i regularnych ćwiczeń. Najlepsze i najtrwalsze rezultaty zobaczysz, jeśli nadal będziesz stosować zbilansowaną  dietę i regularne ćwiczenia w połączeniu z zabiegami urządzeniem Mediqui EMShapesculpt™.

14. Czy efekty Mediqui EMShapesculpt™ są trwałe?

Efekty nadal rozwijają się miesiącami po zabiegu, ze względu na procesy zachodzące w komórce mięśnia. Komórki tłuszczowe, które są metabolizowane podczas tego zabiegu są trwale eliminowane z organizmu. Szybki wzrost wagi może cofnąć rezultaty. Masa mięśniowa zanika po około sześciu miesiącach po zabiegu, dlatego zdrowa dieta, regularne ćwiczenia i okresowe sesje przypominające mogą pomóc w utrzymaniu efektów.