Fala elektromagnetyczna o wysokiej intensywności HI-EMT
(ang. High-Energy Focused Electromagnetic Wave)

Dzięki technologii HI-EMT  (skupiona fala elektromagnetyczna o wysokiej energii), dochodzi do ciągłego rozszerzania i kurczenia się mięśni co skutkuje przekształceniem wewnętrznych struktur mięśni, włókien kurczliwych i wytwarzaniem nowych łańcuchów białkowych oraz włókien mięśniowych (hiperplazja- rozrost tkanek lub narządów poprzez zwiększenie ilości komórek) , co powoduje trwałe zwiększenie gęstości i objętości mięśni.

100% ekstremalny skurcz mięśni w technologii HI-EMT powoduje rozkład hydrolityczny dużej ilości trójglicerydów na glicerol i kwasy tłuszczowe nagromadzone w komórce tłuszczowej. Poprzez  wysokie stężenie kwasów tłuszczowych, dochodzi do apoptozy adipocytów, (uwolnione do krwiobiegu, wychwytywane są przez większość tkanek i estryfikowane do acylogliceroli lub utleniane jako główne źródło energetyczne do dwutlenku węgla i wody) co skutkuje usunięciem komórek tłuszczowych z organizmu . Uwolniony w ten sposób z adipocytów tłuszcz jest w naturalny sposób metabolizowany i wydalany z organizmu. Proces niszczenia tkanki tłuszczowej i wydalania jej z organizmu zajmuje kilka tygodni. Taka zasada apoptozy komórkowej opisana jest w licznych badaniach klinicznych.

Bezpieczeństwo

Podczas zabiegu EMShapesculpt™ za pomocą urządzenia Mediqui możemy czuć się w pełni bezpiecznie, gdyż w trakcie zabiegu nie dochodzi do fotojonizacji ,ani żadnego innego promieniowania, które mogłoby mieć negatywny wpływ na organizm.

EMShapesculpt™ to nieinwazyjne zabiegi, które oddziałują na neurony ruchowe. Następnie neurony ruchowe wyzwalają skurcze mięśni spowodowane potencjałami czynnościowymi. Mózg przesyła informacje stymulujące neurony ruchowe. Szybkie i częste skurcze skutkują wzmocnieniem i rozrostem mięśni.
Zaprojektowane procedury zabiegowe urządzenia Mediqui EMShapesculpt™ powodują przenikanie energii w głębsze tkanki mięśni na różnych partiach ciała, przez co jesteśmy w stanie osiągnąć wiele różnych celów zabiegowych. Pobudzone mięśnie zwiększają przepływ krwi i dochodzi do przyspieszenia metabolizmu. Zastosowanie odpowiedniej częstotliwości nie pozwala mięśniom na nadmierne rozluźnienie pomiędzy poszczególnymi skurczami. To powoduje, że poprzez reakcje na bodźce zachodzą odpowiednie procesy.

To jak połączenie leżenia i treningu, co daje efekt samospalania tłuszczu i dodatkowo buduje mięśnie. Systematyczne zabiegi EMShapesculpt™ zwiększają tempo przemiany materii. Oznacza to, że możesz nadal tracić nadmiar tłuszczu nawet podczas snu.

Cały proces zabiegowy EMShapesculpt™, w wyniku którego wywoływany jest ruch mięśni za pomocą fali elektromagnetycznej nie powoduje uszkodzeń stawów czy kości, więc jednoznacznie możemy stwierdzić ,że jest to zabieg bezpieczny.  

Efekty zabiegu Mediqui EMShapesculpt™

+ Nieinwazyjne uniesienie pośladków,
+ Lifting pośladków,
+ Ujędrnienie pośladków bez iniekcji i rekonwalescencji,
+ Wzmocnienie mięśni pośladków, talii, brzucha, ramion i ud (część przednia i tylna),
+ Wzmocnienie mięśni brzucha po porodzie, redukcja rozstępu mięśni prostych (kresy białej),
+ Wyszczuplenie talii,
+ Ujędrnienie i napięcie brzucha,
+ Redukcja tkanki tłuszczowej brzucha, pośladków, talii, ramion,
+ Zwiększenie masy mięśniowej w rejonie brzucha z jednoczesną utratą tłuszczu podskórnego,
+ Poprawa wyglądu brzucha po liposukcji: wygładzenie i napięcie,
+ Wzmocnienie mięśni brzucha, talii i pośladków, ułatwiające dalsze, samodzielne treningi mięśni,
+ Wzmocnienie mięśni po dłuższej przerwie w treningach spowodowanych np. urazami lub rekonwalescencją po zabiegach ortopedycznych lub chirurgicznych,
+ Redukcja tkanki tłuszczowej trzewnej ( głębokiej, chroniącej organy).

Oto fakty:

Apoptoza

- 92% wzrost średniego poziomu apoptozy w komórkach tłuszczowych 8h po zabiegu

Tkanka tłuszczowa

- 19% redukcja tkanki tłuszczowej w 30 min.

Talia

- 4 cm mniej w talii

Pośladki

- 80% pacjentów z widocznym efektem liftingu pośladków

Brzuch

- 16% wzrost masy mięśniowej brzucha

Brzuch po porodzie

- 11% redukcja rozstępu mięśni prostych brzucha po porodzie

Zadowolenie

- 96% zadowolenia pacjentów

Wskazania do zabiegu

 • Płaskie, wiotkie lub opadające pośladki
 • Wiotki, nieumięśniony brzuch i talia
 • Rozstęp mięśni prostych brzucha po ciąży i porodzie
 • Nierówności powstałe po liposukcji brzucha lub pośladków
 • Przygotowanie do treningów w przypadku osłabienia mięśni

Przeciwskazania do zabiegu

 • Ciąża i okres połogu
 • Choroba nowotworowa
 • Metalowe implanty w okolicy zabiegowej
 • Rozrusznik serca
 • Wkładka domaciczna (miedziana spirala)
 • Niewydolność płuc i serca